Muziekinitiatie

Graad 1: 6- en 7-jarigen

Tijdens de lessen muziekinitiatie ontdekken we samen de wondere wereld van de muziek. Vooraleer je noten en ritmes leert lezen en schrijven is het erg waardevol om de taal van de muziek eerst spelenderwijs te verkennen. 

We zingen uiteraard! Maar daarnaast gaan we ook leren luisteren, we maken gebaren of dansen op de muziek, we tekenen een “grafische” partituur, we gebruiken kleine slagwerk instrumenten en nog zo veel meer! Een heleboel spelvormen om zo allerlei parameters van de muziek zoals gehoor, maatgevoel, tempi, klanken, ... spelenderwijs te ontdekken.

Muziek kan je maken, maar je kan er natuurlijk ook naar luisteren. Dit krijgt ook zijn plaats binnen onze lesmomenten. Door bewegingen, dansjes of actieve luisteropdrachten leren de kinderen gericht luisteren naar muziek en leren ze ook enkele klassiekers kennen. Hierbij is er ook aandacht voor de verschillende instrumenten en orkestsoorten. Er zullen ook instrumenten voorgesteld worden tijdens de les, zodat de kinderen naar de tweede graad toe al beter weten welk instrument ze graag willen leren.

Muziek is een podiumkunst en enkele toonmomenten zullen er uiteraard ook bij zijn. Een hoogtepunt voor jong en oud!

Spelenderwijs komen alle bouwstenen van de muziek aan bod en worden creativiteit en nieuwsgierigheid naar muziek aangewakkerd.

Uurrooster 2020-2021

Uurooster onder voorbehoud, wijzigingen mogelijk tot 1 oktober 2020.

LE Hannelore Collart maandag 18.15-19.15
LE Kelly Vandereyken woensdag 12.45-13.45
LE Kelly Vandereyken zaterdag 9.00-10.00
KL An Vanderstappen woensdag 12.30-13.30
KL Lana Langenaeker woensdag 17.30-18.30
KL Lana Langenaeker zaterdag 13.30-14.30 
WM Karen Haspeslagh dinsdag 16.15-17.15
HG Hannelore Collart woensdag 17.30-18.30 
HR Elke Vandeverre zaterdag 9.30-10.30 (6 jaar)
HR Elke Vandeverre zaterdag 10.30-11.30 (7 jaar)
HC An Vanderstappen woensdag 14.00-15.00 
HB Karen Haspeslagh vrijdag 16.00-17.00

*LE = Leuven, KL = Kessel-Lo, WM = Wijgmaal, HR = Heverlee Ruelensvest, HG = Heverlee Gemeentehuis, HC = Heverlee Celestijntje, HB = Holsbeek

Leraars: 

Hannelore Collart, Karen Haspeslagh, Lana Langenaeker, Kelly Vandereyken, An Vanderstappen, Elke Vandeverre

© Copyright 2020 • SLAC/Conservatorium - Privacy policy Website ontworpen en ontwikkeld door MINSKY